زندگی در اسپانیا

 اسپانیا در سالهای گذشته دارای رتبه پنجم در اقتصاد اتحادیه اروپا بود ولی در حال حاضر این رتبه کاهش داشته است. اسپانیا عضو اتحادیه اروپا بوده و همچنین هم پیمان با پروتکل شینگن برای حضور در مرز مشترک اروپا می‌باشد. زبان رسمی در اسپانیا، اسپانیایی (Castilian) می‌باشد. البته زبان های دیگر نیز نظیر زبان کاتالان، گالیسان و باسکه نیز به طور پراکنده و در مناطق خاص همچنان محاوره می‌گردد.

زبان این کشور دارای مقام دوم جهانی از نظر محاوره‌ها، مکاتبات، نشریات، مطبوعات و رسانه‌های بین‌المللی ارزیابی می‌گردد. اسپانیا دارای فرهنگی غنی متشکل از تمدن های مختلف نظیر تمدن های یونانی، رومی و عربی می باشدکه با اروپای امروزی ترکیب گردیده و ساختار اجتماعی کاملاً ویژه ای را شکل داده است. همچنین با توجه به کشف قاره آمریکا در حدود 400 سال گذشته، کشور اسپانیا بزرگ‌ترین سهم را در راستای امور فرهنگی، زبان و تمدن در این قاره در اختیار دارد.
زندگی در اسپانیا سرشار از انرژی و شادابی، همواره با بهره‌مندی از هوای بسیار عالی و مدیترانه‌ای این سرزمین توأم می‌باشد. در اسپانیا حتی شهرهای کوچک نیز دارای ساکنان چند ملیتی می باشندکه از سرتاسر جهان برای سکونت و کار و تفریح به اسپانیا سفر نموده‌اند. غذای اسپانیایی ترکیبی از غذاهای مدیترانه‌ای، ایتالیایی، عربی و آفریقایی می باشدکه برای هر ذائقه‌ای لذیذ و موردپسند می‌باشد.
در اسپانیا شب‌ها زنده تر از دیگر کشورها بوده و در تقریباً همه فصول سال شب‌ها موسیقی و رقص فلامنکو در کافه ها، بارها و رستوران‌ها علاوه بر سالن‌های تئاتر دایر می‌باشد. معمولاً اکثر مردم در اسپانیا دیر شام خورده و به خواب می روندو اکثر ترجیح می‌دهند در هفته چندین بار برای گردش در شهر، خرید و یا دیدن یکدیگر از خانه خارج شوند.

مردم اسپانیا همچنین ترجیح می‌دهند به رستوران‌هایی که غذای اسپانیای سرو می‌کنند مراجعه نمایند و معمولاً کمتر به سمت رستوران‌های معروف بین‌المللی همانند Burger King، KFC و MC Donald می‌روند. این نشان‌‌دهنده علاقه مردم اسپانیا به غذاهای محلی و همچنین لذیذ بودن غذاهای رایج در اسپانیا می‌باشد.
اسپانیا دارای بالغ بر 45 میلیون جمعیت و بهره‌مند از حکومت پادشاهی می‌باشد و تقریباً از غربی‌ترین و جنوبی‌ترین کشورهای اروپا به شمار می‌رود. همچنین در اسپانیا به ندرت برف می بارد که البته به طور پراکنده در اسپانیا مشاهده می‌شود. سرما در اسپانیا ماکزیمم در یک بازه 2 ماهه دیده می‌شود و اکثراً هوا بسیار مطلوب و حتی در جنوب اسپانیا در بخش اندلوسیه هوا در بهار وتابستان بسیار گرم خواهد بود. ساحل نیلگون دریای مدیترانه، موسیقی و رقص فلامنکو، شب زنده داری مردم اسپانیا، سخاوتمندی و حس غریبه‌پسندی در اسپانیا ازجمله عواملی است که در اکثر مناطق اسپانیا زندگی بسیار آرام، راحت و سرشار از انرژی می‌باشد.

Tags: اسپانیا, اقتصاد, اروپا, زندگی

تضمین ویزا

انجام کلیه قراردادهای انگلستان با تضمین اخذ ویزا و پرداخت پس از اخذ ویزا

شرایط پرداخت ویژه

پرداخت هزینه های خدمات بر اساس شرایط مالی مشتری، به صورت تضمینی

مشاوره تحصیلی

ارائه مشاوره تخصصی برای کلیه مراحل پذیرش، ویزا و ... به صورت رایگان
ایران - تهران
8182 8852 (021) 98+
(9.30 الی 17)
آمریکا - بوستون
8563 849 617 1+
(16 الی 22 به وقت تهران)
انگلستان - لندن
4585 0002 77 44+
(11 الی 18 به وقت تهران)
اسپانیا - بارسلون

بزودی